• História škôlky

•      Prvá materská škola bola v Rajeckých Tepliciach založená v roku 1949. Odvtedy ubehlo 60 rokov a predškolské zariadenie prešlo mnohými zmenami.   Postupne sa MŠ rozrastala, premiestňovala do iných budov. Tak bola zriadená MŠ v budove Villa Milica, v adaptovacom domčeku na Rajeckej ceste, na ulici Osloboditeľov a MŠ Československých štátnych kúpeľov.V súčasnej dobe je v Rajeckých Tepliciach v prevádzke jedna materská škola na ulici Osloboditeľov – Naša dúhová škôlka, ktorá bola otvorená 30. apríla 1980.

Materská škola bola dlhé roky dvojtriedna a vystriedalo sa tu veľa pedagógov. Od septembra 2004 bola k našej materskej škole priradená materská škola v Poluvsí ako alokovaná trieda. V tomto roku došlo aj k zmene v školskej jedálni. Strava sa začala dovážať zo školskej jedálne pri základnej škole v Rajeckých Tepliciach. Týmto krokom sa uvoľnili priestory kuchyne a príslušenstva. Po ich rekonštrukcii sme s veľkou radosťou otvorili tretiu triedu našej materskej školy, ktorá je triedou našich najmladších detí. Teraz je Naša dúhová škôlka štvortriedna (aj s alokovanou triedou v Poluvsí) a pracuje tu osem pedagogických a dve nepedagogické pracovníčky. V súčasnej dobe sa snažíme spoločne s Mestom Rajecké Teplice – zriaďovateľom a našimi zlatými rodičmi škôlku modernizovať, zútulňovať tak aby sa v nej naše detičky cítili ako u svojej mamičky, aby do nej radi chodili a aby sme sa v nej všetci dobre cítili.

• MATERSKÁ ŠKOLA, OSLOBODITEĽOV 421/66, RAJECKÉ TEPLICE
      • MŠ Rajecké Teplice +42141549 38 79 alokovaná trieda Poluvsie +42141549 37 12